pondělí se opět chystáme s dětmi na zimní stadion bruslit. S sebou: brusle, helma, teplé rukavice, vhodné oblečení.

úterý budou mít děti ve škole divadlo – je objednané od jedné rodiny jako oslava pro holčičku, která bude mít narozeniny.

Na společném setkání jsme se domluvili na datu „Čtenářské slavnosti“. Zaznamenejte si prosím do diářů pátek 2. 3. 2018, od 17. hodin

V pondělí děti přinesou ukázat svoje „pololetní písemné práce“, můžete do nich nahlédnout, pochválit je … Poté prosím o jejich navrácení. Založím jim je do portfolia.

S radostí Vás zveme na divadelní představení Sylvie Krobové a Jiřího Bilba Reidingera – SOMMELIER, které se bude konat v pátek 19. 1. 2018 od 19:00 v ZŠ TRNKA. Na představení je nutné si rezervovat místa na emailové adrese: fialka.kacik@seznam.cz (Katka Šmahelová).

ČTVRTEK 18.1.

Dnes jsme si rozdali nové matematiky, ve starých lze udělat , co budete chtít.

Psali jsme "pololetní test" ze čtení. Všechny děti to zvládly na jedničku. Není proto třeba nic dodělávat v pracovních sešitech.

Angličtina - pracovali jsme ještě s příběhem "The Sad Mouse", jako včera - několikrát jsme ho převyprávěli, kromě toho jsme se ještě stihli část poslechového cvičení v pracovním sešitě: Activity book: 25/5 (stihli jsme první polovinu, tou druhou budeme pokračovat v pondělí) -> zeptat se, jakou barvu má rámeček okolo každé dvojice obrázků -> podle poslechu vybrat správnou variantu a zaškrtnout: např. PINK: The rabbit is sad.

Pokud jste nemocní nebo jste z nějakého důvodu déle mimo školu, a je potřeba doplnit si, co jste zameškali, vyzvedněte si ve škole učebnice. Zde naleznete práci, kterou jsme zvládli s dětmi ve škole. (Pokud zde nic není, neznamená to, že jsme zaháleli, ale zrovna jsme byli v plném počtu:)

Plán učiva na měsíc LEDEN

Poznat a přečíst postupně zbývající písmena z abecedy: G, F, Q, W, X

Přiřadit k velkému tiskacímu tvaru písmene malý tvar. Přejít ke čtení malými tiskacími písmeny.

Číst slova se slabikami bě, pě, vě, mě.

Číst slova se slabikami di, ti, ni, dy, ty, ny.

Představit ostatním knihu, kterou právě čtu.

Tvořit věty a rozvíjet svou slovní zásobu.

Vyprávět podle obrázkové osnovy.

ČESKÝ JAZYK psaní

Před psaním si uvolňovat ruku vhodným cvičením, pohyby.

Pečlivě opisovat tvary velkých písmen do písanky: N, C, Z, M, D, H, S

Dodržovat mezery, orientovat se v liniatuře.

Napsat dle diktátu jednoduché slovo a větu.

Napsat číslice 8, 9.

Seznámit se s pojmem tucet = 12, jakožto významným číslem.

Porozumět slovní úloze.

Zapsat vztah rovnosti a nerovnosti.

Znát slovíčka pro různá zvířátka: cat, dog, hamster, mouse, duck, rabbit.

Přiřazovat slovíčka podle poslechu a pojmenovat zvířátka podle obrázku.

Rozumět příběhu o myšce (The mouse) a frázím Let‘s play! Go away!

Převyprávět příběh podle obrázků.

Rozumět frázím a slovíčkům ghost; Kick the ball! Run! Great; Wonderful; Stop!

Popsat jednotlivé části lidského těla.

Pojmenovat a popsat funkce základních životně důležitých orgánů lidského těla.

Vyjmenovat jednotlivé smysly a jejich orgány.

Rozlišit nemoc a úraz.

Uvědomit si význam spánku, pohybu, stravy a pitného režimu pro zdraví.

HUDEBNÍ VÝCHOVA

Intonačně čistě a rytmicky přesně zazpívat známé písně.

V rámci svých individuálních hudebních schopností a dovedností vyjádřit prostřednictvím rytmického nástroje rytmus a dynamiku písně ve 2/4 a 3/4 taktu.

Reagovat na rytmické i melodické změny.

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Udržovat si pracovní místo v čistotě a pořádku.

Na základě vlastních zkušeností ztvárnit konkrétní situaci výtvarnými technikami.

TĚLESNÁ   VÝCHOVA

Ovládat základní pravidla míčových her.

Zvládnout dle svých individuálních možností pohyb na ledě.

Dodržuji pravidla bezpečnosti při pohybu na ledě.

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Být trpělivý, dovést svou práci do zdárného konce.

ČT

Jmenuji se Hana Ošťádalová, bydlím v Dobříši a je mi 39 let. Mám dvě děti ve věku 6 – 9 let.