úterý v dopoledních hodinách půjdeme s dětmi na akci knihovny – Knížka pro prvňáka. Prosím ty, kteří ještě nezaplatili za knihu (15,-) o donesení do pondělí.

V úterý 22. května vyrazíme po obědě s přihlášenými dětmi do NG. Prosím s sebou 136,- Kč (80,- program + 56,- autobus). S sebou dva lístky na dopravu (po 12,-) nebo jakoukoliv průkazku s fotografií, svačinu, pití do batůžku. Návrat do 19 hodin. Upřesníme po SMS.

Ve středu se chystám s dětmi vrátit knihy do knihovny (a půjčit si nové). Pokud si budou děti chtít sami půjčit knihy na svoji průkazku a knihy si tak odnést i domů, mají možnost. V tom případě jim dejte s sebou průkazku (kterou dostaly při pasování na čtenáře).

Nadále zůstává dlouhodobý úkol - naučit se básničku na recitační soutěž. Příští středu proběhne školní kolo.

Pokud jste nemocní nebo jste z nějakého důvodu déle mimo školu, a je potřeba doplnit si, co jste zameškali, vyzvedněte si ve škole učebnice. Zde naleznete práci, kterou jsme zvládli s dětmi ve škole. (Pokud zde nic není, neznamená to, že jsme zaháleli, ale zrovna jsme byli v plném počtu:)

Pondělí 21.5.2018

Plán učiva na měsíc KVĚTEN

Dělit slova na konci řádku podle slabik.

Doplnit sloveso do vět či souvětí.

Číst přiměřeně náročné texty plynule a s výrazem.

Intonovat podle druhu vět (s důrazem na tázací větu).

Formulovat a sepsat dopis.

Umět doporučit spolužákům přečtenou knihu.

Zdůvodnit výběr knihy, kterou jsem si vybral ke čtení.

ČESKÝ JAZYK psaní

Rozvíjet písemný projev podle písanek, dodržovat liniaturu a mezery mezi slovy.

Nacvičovat psaní písmen: r, ř, v, d, k, h, au, ou

Opisovat a přepisovat slova s naučenými písmeny.

Zvládnout diktát vět psaný malými písmeny.

Sčítat trojice čísel a evidovat své výpočty v tabulkách.

Orientovat se v čase.

Evidovat krychlové stavby.

Pracovat v prostředí pavučin.

Hledat možnosti a souvislosti (různá řešení).

Rozumět frázím a umět je správně používat (What a lovely cake! What lovely pears! It this your dog / cat? Watch out! Look at me!)

Dokázat anglicky spočítat jednoduché příklady (do 10)

Umět slovíčka k částem těla (face, teeth, knees) a rozumět pokynům k tomu, co dělat, když ráno vstanu (Get out of bed. Wash your face. Clean your teeth. …)

Rozumět a umět používat fráze o zdraví a o tom, jak nám je (What‘s the matter? I feel sick. My tooth hurts. Go to the dentist. Go and clean your teeth. Have an apple. Keep fit! )

Rozlišit ptáky a savce a své rozhodnutí odůvodnit.

Vyjmenovat řadu domácích zvířat a jejich mláďat.

Vyjmenovat a charakterizovat roční období.

Vyjmenovat měsíce v roce a umět je zařadit do jednotlivých ročních období.

Vyjmenovat dny v týdnu a rozlišovat pracovní dny od dnů klidu.

HUDEBNÍ VÝCHOVA

Poznat českou hymnu a seznámit se s jejími okolnostmi vzniku.

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Míchat barvy a rozhodovat si o svém díle sám.

TĚLESNÁ   VÝCHOVA

Zvládat základní pravidla sportovních her a bezpečně chytat míč.

Naučit se pravidla orientace v přírodě – orientačního běhu.

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Vyrobit výrobek podle písemného popisu.

Plán akcí

3. 5.                           program "Bezpečný pes" ve škole

7. 5.                            ředitelské volno

14. 5.                          "Hravé bádání"

17. 5.                           orientační běh v zámeckém parku (organizuje pro nás gymnázium Karla Čapka)

22. 5.                          "Knížka pro prvňáka" - akce knihovny (bude se platit příspěvek na knihu cca 20,-)

22. 5.                            odpolední výlet na program k výstavě Vymazat stíny na zdi

20. 6.                            celoškolní výlet do ZOO Praha

ČT

Jmenuji se Hana Ošťádalová, bydlím v Dobříši a je mi 39 let. Mám dvě děti ve věku 6 – 9 let.