Ve středu 20. června pojedeme do ZOO. Sejdeme se netradičně již v 7,45 hodin u školy. Máme objednaný autobus a vyrážíme v 8 hodin. Návrat zpět ke škole je naplánovaný v 17. hodin. S sebou jídlo a dostatek pití na celý den, vhodné oblečení, pláštěnku (pro jistotu) a kapesné dle uvážení. Pokud se vašemu dítěti dělá špatně v autobuse, tak popřípadě i lék na nevolnost v autobuse na cestu zpět.

Poslední týden si budeme užívat výlety po okolí a je naplánován i avizovaný „cyklovýlet“. Pokud máte nějaký tip, ráda ho uvítám. Zatím nezávazně přemýšlím o výletě vláčkem do Mníšku a zpět busem, nějaký les…, přemýšlím i o koupání v Jineckém biotopu…

V úterý 26.6. se uskuteční cyklistický výlet. Pojedeme přes Starou Huť do Budínku na minigolf.

Pokud.. jste nemocní nebo jste z nějakého důvodu déle mimo školu, a je potřeba doplnit si, co jste zameškali, vyzvedněte si ve škole učebnice. Zde naleznete práci, kterou jsme zvládli s dětmi ve škole. (Pokud zde nic není, neznamená to, že jsme zaháleli, ale zrovna jsme byli v plném počtu:)

Pondělí 18.6.2018

English - 1) opakování slovíček food (hra s kartičkami), 2) začali jsme UNIT 10 - animals > na youtube je příběh The lion is ill (od 16:05) a pokračuje to pak v dalším díle (přeskočí to samo) > děti pak poslouchaly i podle poslechu (viz track #36) a do příběhu v učebnici (PB - pupil's book) str 66-67 dolepovaly kousky obrázků (nálepky uplně vzadu v učebnici)

Plán učiva na měsíc ČERVEN

Upevňovat si plynulé čtení.

Prokazovat porozumění přečteného textu různým způsobem.

Skládat věty podle časové posloupnosti.

Formulovat a sepsat dopis.

Umět doporučit spolužákům přečtenou knihu.

Zdůvodnit výběr knihy, kterou jsem si vybral ke čtení.

ČESKÝ JAZYK psaní

Rozvíjet písemný projev podle písanek, dodržovat liniaturu a mezery mezi slovy.

Nacvičovat psaní písmen: c, z, ž, č, ch, Ch, g, f, ď, t´, ň, x, q, w

Opisovat a přepisovat slova s naučenými písmeny.

Zvládnout diktát vět psaný malými písmeny.

Hledat různá řešení a evidovat náhodu.

Měřit.

Určovat polovinu vzdálenosti i času.

Seznámit se s novým prostředím „výstaviště“.

Rozumět a používat názvy různých jídel (spaghetti, pizza, chicken, chips, milk, eggs) . Dokázat vyjádřit, co mám rád/a (I like cheese).

Rozumět a umět používat slovíčka pro různá zvířata (lion, elephant, hippo, monkey, snake).

Rozumět frázím: Stop it, please! Can I have a (banana)? Just a minute a správně na ně reagovat.

Vyjmenovat dny v týdnu a rozlišovat pracovní dny od dnů klidu.

Pojmenovat jednotlivé části dne.

Charakterizovat přírodu v létě.

Rozpoznat základní druhy ovoce.

HUDEBNÍ VÝCHOVA

Poznat českou hymnu a seznámit se s jejími okolnostmi vzniku.

VÝTVARNÁ VÝCHOVA

Rozlišovat pojem kresba a malba.

TĚLESNÁ   VÝCHOVA

Zvládat podle svých individuálních možností techniku běhu – sprintu i vytrvalostního běhu.

PRACOVNÍ ČINNOSTI

Pracuje s přírodním materiálem – s přírodninami.

Plán akcí

20. 6.                            celoškolní výlet do ZOO Praha

ČT

Jmenuji se Hana Ošťádalová, bydlím v Dobříši a je mi 39 let. Mám dvě děti ve věku 6 – 9 let.

« 1 z 4 »