Tento týden ve středu 24.dubna bude Den Země. S celou školou máme naplánovanou celodenní procházku do lesa s připravenou zábavou a prohlídkou lesa s panem Lesníkem. Prosím, aby na tento den měly děti batůžek se svačinou, pitím a byly vybaveny pevnou obuví a vhodným oblečením. Po cestě budeme sbírat v lese pohozené odpadky, tak je nutné s sebou mít  nějaké rukavice.

pátek 26. dubna se naše škola účastní akce pořádané městem Dobříš a Vodohospodářskou společností. Akce bude celý den probíhat na hřišti B. Němcové. Naše škola je také aktivním spolupořadatelem a podílí se na organizování aktivit. Dopolední výuka bude probíhat dle rozvrhu a končit bude v 12:15. Tento den je možnost vyzvednout děti ze školní družiny, buď do 14:00 nebo v 16:30 po skončení zmíněné akce. Od 14.00 do 16.30 se bude družina účastnit programu ke Dni Země na hřišti B. Němcové. Děti, které mají v pátek pravidelný samostatný odchod na mimoškolní aktivity (skauti, ZUŠ..), dostanou předtištěný lístek, který odevzdají vyplněný a podepsaný rodiči v ranní družině Hance Farářové. Na základě tohoto lístku budou moci odcházet ze hřiště B.Němcové samostatně.

Pokud.. jste nemocní nebo jste z nějakého důvodu déle mimo školu, a je potřeba doplnit si, co jste zameškali, vyzvedněte si ve škole učebnice. Zde naleznete práci, kterou jsme zvládli s dětmi ve škole. (Pokud zde nic není, neznamená to, že jsme zaháleli, ale zrovna jsme byli v plném počtu nebo jsme pracovali mimo pracovní sešity:) )

Pondělí 29.4.

Český jazyk - str. 26/4,5 s str. 28/6

Matematika - evidence - statistika - str. 38/1,2 + volná práce cca 15 minut kdekoliv do konce sešitu

Písanka - str. 30?/Indie

English - za celý týden 29.4. - 2.5.

1) opakovali jsme čísla (základní čísla 1-10 a 20-100) - hráli jsme bingo

2) zpívali jsme písničku o Joeovi a jeho prasátku (piggy bank) -> učebnice (Pupil's book) str 39/3 - #32 => mělo by být i na CD ROMu

3) v AB (activity book) jsme dělali  str 35 /3 - poslech (# 34) - spojování čísel podle poslechu (vyjde postava Joe v cirkusu)

4) příběh Clever Joe: a) dívali jsme se na  youtube (je to 1:30 - 7:30) https://www.youtube.com/watch?v=4OWmnZD9Fwk.

b) pak jsme v PB na str 40-41 do příběhu dolepovali obrázky (nálepky jsou vzadu v učebnici) - děti u toho poslouchaly příběh znovu - asi 2x (pouze poslech > viz # 35)

c) příběh jsme si pak ještě společně přeříkali (kopie textu s jednoduchým překladem - viz pdf)

Plán učiva na měsíc DUBEN

•  vysvětlit, co jsou to podstatná jména a jména vlastní
  • poznat, kterým slovům se říká slovesa a bezpečně je rozpoznat v textu
  • poznat předložky a vědět, jak se čtou a že stojí ve větě samostatně
  • správně užívat ve větě předložky

• číst s co nejpřirozenějším přednesem
  • naučit se báseň
  • telefonovat v různých modelových situacích
  • dokázat si připravit otázky pro diskuzi a reagovat na odpovědi
  • psát krátký příběh na dané téma

• sčítat a odčítat v oboru 0 – 100
  • orientovat se v násobcích 7,8
  • dělit pomocí násobilkové tabulky a zvládnout dělení pamětné v oboru malé násobilky
  • rozvíjet prostorovou a rovinnou představivost
  • evidovat proces změny krychlové stavby

• dokázat říct, co má kdo na sobě (He is wearing blue socks)
  • rozumět příběhu o méďovi Joe a jeho kulichu
  • převyprávět podle obrázků příběh
  • rozumět příběhu o tom, jak Mr Matt nakupuje oblečení
  • rozumět jednoduchým frázím, které se v obchodě používají (Can I help you? Can I try the T-shirt on?)
  • seznámit se s jednoduchými slovíčky k tématu Velikonoce.

• charakterizovat proměny přírody na jaře, vyjmenovat jarní měsíce
  • vyjmenovat nejznámější druhy květin a zvířat v lese i u vody
  • popsat stavbu těla rostliny
  • vyjmenovat nejznámější druhy stromů
  • popsat stavbu těla stromu a vývoj plodu od pupence
  • charakterizovat důležitost včel na koloběh života rostlin
  • vyjmenovat řadu ptáku, které je možné pozorovat na jaře
  • vyjmenovat nejznámější druhy hospodářských zvířat a popsat užitek, který nám domácí zvířata přináší
  • charakterizovat domácí ptáky a jejich užitek

• bezpečně ovládat polovysoký start a správně provádět techniku nízkého startu
  • zvládat horní přihrávku jednoruč, ovládat i techniku hodu spodem obouruč
  • bezpečně chytat míč
  • ovládat techniku skoku do dálky s rozběhem a odrazem z místa
  • ovládat pravidla základních sportovních her a zvládat je organizovat i sám ve volném času

• pracovat podle písemného návodu
  • umět své místo vhodně upravit pro zadanou tvořivou činnost
  • zkoumat a zaznamenávat dubnové změny na svém místě v zahradě Trnky

• vnímat svět umění a hledat v něm inspiraci
  • prohlubovat své znalosti o barvách a dovednost míchání barev
  • zapojovat se do skupinové výtvarné práce a citlivě vnímat práci ostatních
  • zamýšlet se nad výtvarným prožitkem.

Školní akce

duben, květen  NG Praha - Veletržní palác, upřesním

20. 6.                   ZOO Plzeň

25. 6.                  zážitkový park Zeměráj

červen               společné přespání ve škole

červen               výpravy a výlety (výlet do lesa, cyklovýlet, koupání...)

Organizace školního roku:

Zahájení školního vyučování: pondělí 3. září 2018

Podzimní prázdniny: pondělí 29. října a úterý 30. října 2019

Vánoční prázdniny: sobota 22. prosince 2018 – středa 2. ledna 2019 (vyučování začíná ve čtvrtek 3.ledna 2019)

Konec prvního pololetí: čtvrtek 31. ledna 2019

Pololetní prázdniny: pátek 1. února 2019

Jarní prázdniny: 11. až 17. března 2019 (pondělí až neděle)

Velikonoční prázdniny: čtvrtek 18. dubna 2019 (pátek 19. dubna a pondělí 22. dubna 2019 jsou státními svátky)

Konec druhého pololetí: pátek 28. června 2019

Letní prázdniny: začínají v sobotu 29. června 2019, končí v neděli 1. září 2019

PČ

Jmenuji se Hana Ošťádalová, bydlím v Dobříši a mám děti ve věku 7 – 10 let.

« 1 z 4 »